Latvijas skolas somas pasākumi Ēdoles pamatskolā 2023./ 2024. mācību gada 1. semestrī

6. oktobrī ar projekta Latvijas skolas somas finansiālu atbalstu skolas 5. – 9. klašu skolēni apmeklēja Siguldu, Turaidas muzeja rezervātu. Kultūrizglītības programmā skolēni piedalījās aktīvā orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts.’’

Interaktīvās nodarbībās skolēni iepazina Siguldas kultūrvēsturisko mantojumu, baudīja Latvijas dabas skaistumu Gaujas senlejā.

 

 18. oktobrī, izmantojot projekta Latvijas skolas somas programmas atbalstu, gleznotājas Aija Prince un Daiga Kaufmane nodarbībā “Glezniecība tradicionāli un netradicionāli” 2.- 9. klašu skolēnus iepazīstināja ar tradicionālas un netradicionālas glezniecības tehnikām. Skolēni aplūkoja dažādas gleznas un izzināja to tapšanas stāstus. Tika demonstrēti visi nepieciešamie mākslinieka instrumenti un to pielietojums gleznas tapšanas procesā – molberts, eļļas krāsas, akrila krāsas, dažādas otas, špakteļlāpstiņa, paletes, audekls un citi instrumenti.

      Nodarbības turpinājumā skolēni tika iepazīstināti ar latviešu mākslinieku Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla, Imanta Lancmaņa, Edvarda Grūbes, Marka Rotko un Ausekļa Baušķenieka darbu reprodukcijām, uzsverot atšķirīgo viņu glezniecībā un devumu Latvijas mākslā un mākslas izglītībā.

    Pētot Ausekļa Baušķenieka puantilisma tehnikā gleznotos darbus, skolēniem tika dota iespēja pašiem minētajā tehnikā radīt darbu, pielietojot netradicionālu glezniecības veidu, proti, gleznojot ar krāsainām smiltīm, tādējādi iejūtoties mākslinieka lomā, gūstot praktiskas iemaņas.

    Visi skolēni, gan mazie, gan vecāko klašu audzēkņi, ar aizrautīgu, ieinteresētu uzmanību veidoja darbiņus netradicionālajā tehnikā. Krāsainās smilšu glezniņas skolēniem palika par piemiņu.

Projekta koordinatore skolā skolotāja L. Mateviča.