Interešu izglītība

Noslēdzies Latvijas mākslas un dizaina skolu audzēkņu radošo projektu konkurss “Mantojums” 2024.gada 13. februārī

Kopumā konkursā piedalījās 140 audzēkņi no 17 Latvijas mākslas skolām.

Šī gada konkursa uzdevums bija iepazīt tradicionālās rotaļlietas un spēles, ar kādām spēlējušies bērni Latvijā. Konkursa dalībnieki tika aicināti gan pētīt, gan izgatavot rotaļlietu vai spēli, izmantojot tradicionālās prasmes – kokapstrādi, pīšanu, adīšanu, aušanu, šūšanu, veidošanu,  kā arī dokumentēt izpētes un jaunrades procesu.

Lai izzinātu tēmu, konkursa dalībnieki aptaujāja vecākus un vecvecākus  par viņu spēlēšanās pieredzi bērnībā, pētīja liecības novada muzejos un kultūrvietās, apguva pamatus kādai līdz šim neapgūtai prasmei. Konkursā apgūto prasmju spektrs bija gana plašs – šūšana, leļļu darināšana, tāšu pīšana, dzintara apstrāde, keramika. Konkursa uzdevuma ietvaros konkursa dalībnieki izvērtēšanai iesniedza aprakstus, fotogrāfijas un video filmas, kas atspoguļoja ierosmes avotus – senās rotaļlietas un jaunradītos darbus.

Konkursa rosinātas, Adelīna Ragže un Sintija Lukševica Ventspils Amatu mājā iepazinušas ventiņu spēļmantas – adītus un ar pupām pildītus kaķus no vilnas dzijas, un uzzinājušas: “Bērniem katru dienu ar tiem spēlējoties, kodes nebojāja dziju un žurkas nesagrauza pupas, kuras bija kā krājumi nebaltai dienai. Kad nu bads klauvēja pie durvīm, atārdīja kaķa vēderu un bija ēdiens vēl kādam laikam. Nolēmām šo ideju atdzīvināt  un uzadījām savus Bada kaķus.”

Adelīnas Ragžes un Sintijas Lukševicas darbs “Bada kaķi” ieguva  I vietu, paldies meitenēm un skolotājai Dainai Jercumai!

Konkurss “No baroka līdz rokam” 2019./2020.m.g.

“Nemanot mūzika kļuvusi par mūsu sabiedroto, mēs to izbaudām un ļaujamies tās burvībai,” tā sevi raksturo 2019./2020. m.g. instrumentālā ansambļa dalībnieki – Inese Krista Kopmane, Matīss Bergmanis, Elza Ēķe, Uģis Firsovs, Jānis Zīle, Sabīne Lote Jonele.

Ceturto sezonu skolā darbojas instrumentālais ansamblis skolotājas Egitas Putniņas vadībā. Skolēniem ir iespēja sevi pilnveidot un radoši darboties klavieru, akordeona, sitamo instrumentu, ģitāras spēlē ārpusstundu brīvajā laikā.

Katru mācību gadu ansamblī satiekas skolēni, kas savā ikdienā mūzikai piešķir lielāku nozīmi un no patērētājiem kļūst par radītājiem. Četru gadu laikā skolas ansamblī teicami muzicējuši Alise Lūciņa, Sonora Skosa, Janta Jolanta Jonele, Dāvis Bambāls, Kristiāns Kalanda.

Instrumentālais ansamblis ar savu uzstāšanos priecē pagasta, novada, kaimiņu novada, reģiona iedzīvotājus, tādējādi apliecinot, ka sekmīgi un rezultatīvi var darboties arī lauku skolā.

2019./2020.m.g.

Augstākās pakāpes diploms novada konkursā ” No baroka līdz rokam”.

2018./2019. m.g.

I pakāpes diploms novada konkursā “No baroka līdz rokam”.

I pakāpes diploms reģiona konkursā “No baroka līdz rokam”.

2016. /2017. m.g.

I pakāpes diploms novada konkursā “No baroka līdz rokam”.

II pakāpes diploms reģiona konkursā “No baroka līdz rokam”.

Tikai tā, pašiem darbojoties, izdodas piedzīvot ko patiesi skaistu!

Sagatavoja skolotāja Egita Putniņa