Projekta Skolas soma pasākums „Ritma un skaņas pasaulē’’ Ēdoles pamatskolā

              Izvērtējot piedāvājumu Skolas somas projektā, skolas pedagogi atbalstīja 2021./ 2022. mācību gada 1. semestrī skolā īstenot Nila Īles un Maijas Sējānes piedāvāto izglītojošu, muzikālu darbnīcu ritma un skaņu pasaulē.

  2.decembrī skolā nodarbības notika klātienē katrai klasei savā laikā, ievērojot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus. Skolēni uz pasākumu ieradās, dezinficējuši rokas, klašu audzinātāju, priekšmetu skolotāju pavadībā ar vienreizēji lietojamiem gumijas cimdiem, maskās, ievērojot drošu attālumu vienam no otra.

        Interaktīvā nodarbībā, caur kopīgu instrumentu saspēli, skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem perkusijas (sitaminstrumentiem) instrumentiem no visas pasaules. Nodarbības laikā skolēni tika aicināti ieklausīties skaņas daudzveidīgā burvībā, guva iemaņas ritma spēlē, iepazina un izmēģināja dažādu tautu mūzikas instrumentus (perkusijas).

       Nodarbības laikā tika attīstītas koordinācijas, ieklausīšanās, ritma izjūtas, radošās un fantāzijas, iemaņas improvizācijā prasmes, uzdrošināšanās, spēju sastrādāties komandā.

       Katra klase ar interesi un uzmanību veidoja kopēju muzikālu, fantastisku kompozīciju pasniedzēju vadībā.

      Tā bija stundas gara saruna mūzikas valodā, kuras laikā katram bija iespēja pieskarties, izmēģināt un izbaudīt piedāvātos mūzikas instrumentus.

      Vērojot skolēnus nodarbībā bija redzams, ka muzikālā saruna spēja iedvesmot ikvienu, jo projekta realizētāji nodarbību organizēja atbilstoši skolēnu vecumam.

      Patīkami bija dzirdēt nodarbību vadītāju labo atsauksmi par mūsu skolēniem, kuri parādīja sevi kā disciplinētus, organizētus, ieinteresētus dalībniekus.

      Veicot pārrunas ar skolēniem un saņemot atgriezenisko saiti par to, „Kas Tev visvairāk patika muzikālajā nodarbībā? un „Ko Tu gribētu pateikt, jautāt nodarbības vadītājiem, kādu ziņu viņiem nodot?’’,

skolēnu vērtējums par pasākumu:

 • Vai Jūs atbrauksiet vēl pie mums?
 • Man patika, ka mēs ar aizvērtām acīm muzicējām.
 • Cik ilgi Jūs mācījāties spēlēt?
 • Ļoti patika spēlēt džambi.
 • Paldies, ka atbraucāt uz mūsu skolu!
 • Man patika, ka visi spēlēja instrumentus.
 • Man ļoti patika, bet gribējās, lai nodarbība būtu ilgāk.
 • Patika, ka pats varēju spēlēt instrumentus.
 • Bija interesanti, patika nodarbības vadītāju priekšnesumi.
 • Paldies par jauko pēc stundu nodarbību! Bija ļoti interesanti!
 • Viss bija ļoti interesanti!
 • Lai biežāk būtu šādi pasākumi!

Projekta koordinatore skolotāja Ligita Mateviča