7.klases pārgājiens apkārt Pinku ezeram

Piektdien, 4. septembrī mūsu klase devās pārgājienā apkārt Pinku ezeram. Pinku ezers ir viens no skaistākajiem ezeriem Ēdolē. Tas ir iekļauts dabas parka ‘’Pinku ezers’’ teritorijā. Ezera platība ir 27 ha, vidējais dziļums ir aptuveni 5 m. Pinku ezers pieder pie dzidrūdens  ezeriem, kas ir reti sastopami Latvijā.

       Mūsu pārgājiena mērķis bija apiet apkārt ezeram un savākt atkritumus, konkrēti, plastmasas pudeles.

      Ceļu uzsākām no skolas, gājām pa veco šaursliežu dzelzceļa uzbērumu līdz mājām ‘’Kuikatas’’. Tālāk novirzījāmies uz ezera pusi un nonācām līdz ezeram. Ceļš apkārt ezeram nebija viegls, jo bija jāiet pa mežu, ezera krasts vietām bija ļoti stāvs.

Ejot ne tikai varējām vērot dabu, bet ari salasījām gailenes un vācām nomestās plastmasas pudeles. 

 

Nonākot ezera otrajā galā, atpūtāmies un ieturējām pusdienas.

       

 

 

 

 

 

    Atpakaļ ceļu diemžēl neveicām gar ezera malu, jo tā ir ļoti aizaugusi. Izvēlējāmies iet pa ceļu atpakaļ līdz šaursliežu dzelzceļa uzbērumam, pa kuru nonācām līdz mājām. Pārgājiena laikā laiks mūs sevišķi nelutināja, jo brīžiem lija lietus.  

                                                                                                               7.klases skolēni