Koncertsaruna “Sajūtu rūpnīca’’ Ēdoles pamatskolā

Caur dziesmām un sarunām grupas ‘’Trīsas’’ dalībnieces sarunā ar Ēdoles pamatskolas 5. – 9. klašu skolēniem 12. februārī aktualizēja kopā būšanas vērtību, pasapņoja un kopā mēģināja noskaidrot, kā sadarboties vienam ar otru. Neviena attīstība nevar noritēt bez kļūdām un neveiksmēm. Bet paliek vieglāk, ja uz savu dzīvi spēj paskatīties no malas, redzēt likumsakarības, saprast, kam jāiziet cauri, lai nonāktu tur, kur vēlies nokļūt.

Ko darīt, ja sāp? Ko darīt, ja kādam draugam sāp? Ko darīt, ja esi iemīlējies? Vai ir kādas zāles, kas var palīdzēt?

Vai tā nav ieklausīšanās otrā, saprast, ko tas otrs grib pateikt? Ja mēs iemācīsimies klausīties, mēs arī zināsim, ko jautāt un ko atbildēt.

Divu nodarbību laikā grupas “Trīsas” dalībniecēm izdevās skolēnus iesaistīt aktīvā darbībā, radot improvizētu priekšnesumu par tēmu, kas attiecīgā brīdī bija aktuāla kādam no klausītājiem. Apbrīnojamā ātrumā tika radīts priekšnesums – dziesma, kurā negatīvā situācija tika pārvērsta pozitīvā.

Ar neatslābstošu interesi skolēni līdzdarbojās nodarbību laikā. Daudziem skolēniem bija sarūgtinājums, ka nodarbība, viņuprāt, bija par īsu. Secinājums, ka viss aizraujošais, interesantais, paiet nemanot.

Skolēnu atziņas no pasākuma:

• Man patika, ka viņas stāstīja par savu skolas laiku.
  • Man patika, ka viņas bija ļoti radošas un ātri izdomāja dziesmas, dalībnieču stāsti par savu skolas laiku bija emocionāli.
  • Man ļoti patika tas, ka varējām dot piemērus, ko dziedāt un improvizēt. Tas šķita ļoti interesanti.
  • Man patika, jo es eju mūzikas skolā. Patika viņu stāsti, kurus pārvērta mūzikā.
  • Man palika atmiņā, kad viņas stāstīja, kā gājis skolas laikā.
  • Man ļoti patika, kā viņas skaisti dziedāja. Dalībnieces ir ļoti talantīgas. Man bija pārsteigums, kā tik ātri var izdomāt dziesmu un to nospēlēt.
  • Pasākums bija interesants. Man patika, kā viņas kaut kādu teikumu paņēma un izveidoja no tā dziesmu.
  • Es gribētu vēl šādus pasākumus. Meitenes bija vienkārši lieliskas. Man patika viss.
  • Ļoti patika dalībnieču radošums, kā uz vietas kaut ko tādu uztaisīt? Bija interesanti!
  • Man šis pasākums patika, jo es uzzināju, ka no bēdīgām jūtām un emocijām var radīt priecīgas dziesmas.
  • Man patika palīdzēt domāt par nopietnām lietām.
  • Man patika, ka mēs izdomājām notikumus, un viņas padarīja šos notikumus par dziesmām, un tas man uzlaboja garastāvokli.
  • Man patika, ka viņas gandrīz no nekā izveidoja mazu dziesmu.
  • Mums visiem patika un sanāca smieklīgi.

Paldies grupas ‘’Trīsas’’ dalībniecēm par interesanto koncertsarunu Ēdoles pamatskolas skolēniem! Radošas tikšanās arī turpmāk!

Latvijas skolas somas projekta koordinatore skolā L. Mateviča.