Silto džemperu diena

9. februāris – ikgadējā akcija klimata pārmaiņu mazināšanai “Silto džemperu diena” (‘Thick Jumper Day’).

Vides izglītības fonds aicina Latvijas skolas, uzņēmumus un citas organizācijas 9. februārī piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena”, lai uzsvērtu dažādos veidus, kā mēs ikdienā varam mazināt pasaules “sildīšanu”. Šīs kampaņas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus.

Kampaņas iniciatori Beļģijā uzsver, ka kaut arī šis ir savāds laiks mums visiem, šobrīd visas cerības un gaidas liekam uz Covid vakcīnu, tomēr jāatceras, ka nav vakcīnas pret globālo sasilšanu. Klimata vīrusa ārstēšana ir mūsu ikdienas rīcības klimata labā. Ja katru dienu paveicam ko labu – kopīgi varam sasniegt daudz! Tāpēc mūsu sauklis “Silto džemperu dienā” šogad ir šāds: Reāla rīcība klimata labā! Ņemiet vērā to, kas ir drošs un iespējams noteiktajos apstākļos.

Latvijā “Silto džemperu diena” Ekoskolās un citās sadarbības organizācijās notiks jau sesto gadu un mēs aicinām skolas 9.februārī organizēt izglītojošas aktivitātes par klimata pārmaiņām un turpināt iesākto tradīciju, aicinot visu skolas kolektīvu šajā dienā saģērbties siltāk un nedaudz samazināt gaisa temperatūru skolas telpās.

Tie, kuri nav dzirdējuši par Silto džemperu dienu un to rīkos pirmoreiz, var iepazīties ar īsu aprakstu. Viss pieejams šeit.

Materiāli par klimata pārmaiņām pieejami šeit: www.ej.uz/ekoklimats

Vairāk informācijas par starptautisko kampaņu atrodams šeit : www.dikketruiendag.be

Ieteikumi un lūgumi:

* Pilnīgi pietiks, ja temperatūru telpās samazināsiet pavisam nedaudz, kaut par grādu. To arī atgādiniet skolēniem un pārējiem – izmaiņas nebūs krasas, daži iespējams to pat nepamanīs, taču enerģijas ietaupījums gan būs ievērojams;

* Izmantojiet iespēju par klimata pārmaiņām runāt arī nodarbībās;

* Skolas, kurām ir laba sadarbība ar pašvaldību vai kādām vietējām organizācijām, noteikti izmantojiet izdevību pastāstīt par akciju, pareklamējiet savas videi draudzīgās aktivitātes un aiciniet iesaistīties;

* Mudiniet Ekopadomi un pārējo skolu palepoties ar dalību šajā starptautiskajā kampaņā sociālajos tīklos un aiciniet piedalīties arī citus. Noteikti neaizmirstiet izmantot  mirkļbirkas #Uzvelcdžemperi un #Ekoskolas

P.S. Lūgums līdz ceturtdienai, 11.02., atsūtīt foto un nelielu aprakstiņu (dažos teikumos par jūsu skolas iesaisti – ko darījāt, kādas atsauksmes) uz ilze.grevele@videsfonds.lv