Rīcības dienas 04.11- 08.11

  1. novembris- diena bez kopēšanas.

Globālās pases veidošana –

  1. klase- katrs veido savas laimīgas, tīras Latvijas attēlu Latvijas kontūrā.
  2. klase- runā par ūdens resursu taupīšanu- stundu vada -Elza, Sabīne 6.klase.
  3. klase- runā par bioloģisko daudzveidības saglabāšanu- stundu vada- Linda, Sabīne 7.klase.
  4. klase- runā par pārtikas nelietderīgu izmantošanu- stundu vada- Solvita, Pēteris 8.klase.
  5. klase- runā par klimata pārmaiņām- stundu vada- Lilita, Samanta 9.klase.

Pārējie klasēs gatavo plakātu zibakcijai Ēdoles centrā 11.11. Plakāta tēma “Tīra Latvija  nākotnei” vai “Klimata pārmaiņām- NĒ!”

    05.novembris- Diena bez elektrības.

8.,9. klašu meitenes un zēni gatavo auduma maisiņus.

 

 

  1. novembris- diena bez kafijas automāta .

Veselīgo našķu diena, skolā veģetārās pusdienas no Latvijas lauku labumiem.

      07.novembris-  diena bez siltuma.

Viktorīna- Ko tu zini par klimata pārmaiņām?- piedalās izmantojot mobilos telefonus vai skolā pieejamos datorus.

  1. novembris- diena, kad samazinām ūdens patēriņu.

      Šajā rudenī rīcības dienas norisinājās no 04. novembra līdz 15. novembrim. Šajā laikā vecāko klašu skolēni devās pie jaunākajām, lai pārrunātu par dabas resursu taupīšanu, bioloģisko daudzveidību, pārtikas patēriņu un klimata pārmaiņām. Skolēni, kuri nebija iesaistīti stundu vadīšanā, gatavoja plakātus zibakcijai Ēdoles pagasta centrā “Tīra Latvija nākotnei.”

Paralēli katra nedēļas diena bija veltīta kāda resursa taupīšanai skolā. Šajā nedēļa ikviens varēja piedalīties auduma maisiņa šūšanā, našķoties ar veselīgām uzkodām, pusdienās baudīt izcilu ēdienu no Latvijas produktiem un kaut uz vienu dienu kļūt par veģetārieti. Katrs rīts iesākās ar rīta vingrošanu.

Šogad Rīcības dienu aktivitātes sasaucās ar gaidāmās Latvijas nedēļas aktivitātēm un bija veltītas mūsu valsts 101. dzimšanas dienai un noslēgumā skolas Eko padomes pārstāvji devās uz Ēdoles centru, lai runātu ar iedzīvotājiem par klimata problēmām.

Skolotāja Ilze Bloka